Návod k instalaci

CentrumSMS je placená aplikace na transakční rozesílání zpráv ideální k Vašemu neomezenému tarifu.

Instalace aplikace krok za krokem:

  • Před instalací se ujistěte, že máte telefon se systémem Android (verze 6.0 a výše) s vlastní SIM kartou (nejlépe s neomezeným tarifem).
  • Stáhnete si aplikaci Telidoo z Google Play a spusťte její instalaci.
  • Během instalace vyplňte registrační údaje, tzn. jméno, příjmení, e-mail, telefonní číslo, které budete využívat na odesílání zpráv (SIM karta s tímto číslem musí být v telefonu, který chcete pro tyto účely využívat.) a vytvořte si heslo do svého účtu.

    V registraci vyplňte Vaše IČO, čímž budete automaticky spárováni s webovým rozhraním Telidoo Business.

  • Po registraci a úvodním nastavení, potvrďte všechna povolení (důležité!).
  • Kliknete na ikonu peněženky (4. ikona na horní liště) a zvolte dobít kredit. Vyberte si možnost, která Vám nejvíc vyhovuje a dobijte si kredit, abyste mohli službu CentrumSMS aktivovat (242 Kč s DPH/30 dnů). Doporučujeme Vám dobít si kredit na více jak 30 dnů, aby se Vám kredit mohl automaticky stahovat i po uplynutí 30 dnů.
  • V horní liště klikněte na poslední ikonu ve tvaru loga Telidoo a zvolte nastavení.
  • Vyberte možnost CentrumSMS API a aktivujte službu. Po aktivaci máte vše nastaveno i v Telidoo Business. (Pozor, telefon se SIM kartou pro odesílání SMS zpráv musí být stále spuštěný a mít zapnutá data/WiFi)
  • Ujistěte se, že na obrazovce CentrumSMS API v telefonu svítí Služba aktivní. Pro ověření funkčnosti zkuste poslat SMS z webového rozhraní. V případě, že se službu nedaří spustit zkontrolujte nejprve, že máte povolená veškerá oprávnění a vypnuté spořiče baterie. Pokud máte s instalací problém, obraťte se na naši podporu v chatu.

Odesílání SMS ručně přes webové rozhraní

Přihlaste se do Telidoo Business (pomocí stejného e-mailu a hesla jako při registraci), které obsahuje nástroje na odesílání SMS zpráv, správu odeslaných a přijatých SMS, správu rozesíláných hromadných kampaní a správu kontaktů.

Odesílání SMS přes vlastní propojení API

Váš technik nebo programátor snadno integruje API dle požadavků. Integrace spočívá v tvorbě jednoduchého kódu ve vašem e‑shopu/CRM. Podrobnou dokumentaci k API pro vašeho programátora naleznete zde. Dokumentace API

Odesílání SMS přes Shoptet

Aktivujte si ve svém účtu na Shoptetu plugin CentrumSMS. Na základě Vašeho IČO se Vám systém Shoptetu a CentrumSMS automaticky propojí. V rámci propojení se Vám do Telidoo Business načtou všechny kontakty. Následně si už jenom nastavíte šablony zprav a můžete začít odesílat SMS. Doplněk CentrumSMS

Dotazy? Kontaktujte nás

Pokud máte jakékoliv dotazy ohledně instalace nebo provozu služby, kontaktujte nás telefonicky nebo v chatu na webu vpravo dole.